3 lihtsat harjutust seljavalu leevendamiseks 8. mai 2017 – Posted in: Jooga

Kas sina oled üks neist, kellel selg annab erinevates asendites, eriti istudes või pikalt seistes, tunda? Jooga on seljahädade leevendamiseks ülitõhus ning siinkohal toomegi välja kolm lihtsat ja kiiret harjutust, mis tõepoolest aitavad.

Kui selg on korrast ära, siis mõjutab see tugevalt meie elukvaliteeti, laskmata elada täisväärtuslikku elu. Pühenda igal hommikul kõigest 10 minutit iseendale, tee allolevaid harjutusi ja tunneta imesid. Alljärgnevalt toome välja kolm 3-minutilist lihtsat harjutust, mis põhinevad jooga- ja tšakrasüsteemil ning mis justkui imeväel mõjuvad su seljale kui palsam. Pea meeles, et harjutusi tehes on väga oluline tähelepanu enda sisse suunata!

Harjutus 1:

Selgroo kõrval asub inimese peaenergia kanal, mida mööda energia liigub, mistõttu vii oma selg sirgeks. Istu tooli etteossa, tallad kindlalt maas ja käed lõdvestunult süles. Kui su selg lubab sedasi olla, siis võid istuda ka rätsepaistmes maha.

Sule silmad, kui saad. Tunneta hetkeks maa külgetõmbejõudu ning lõdvesta sellesse puusad, jalad, käed ja õlad. Hästi pikalt rahulikult sisse hingates hakka ükshaaval tõstma oma selgroolülisid ülespoole, seda nii mõttes kui ka füüsiliselt. Sama pikalt ja rahulikult välja hingates lõdvesta kõik lihased, aga jäta selg sirgeks. Sisse hingates jätka selja tõstmist, kuni jõuad kaelani. Kaela osas jälgi, et su lõug ei liiguks üles, vaid pigem veidi alla ja sisse. Kõige kõrgem punkt on otse sinu pealael.

Kui oled selja ja kaela täielikult sirutanud, siis hinga selles asendis mõned korrad pikalt ja sügavalt. Tee seda harjutust umbes 3 minutit.


Harjutus 2:

Eelmise harjutuse asendist on hea teha ka selja painutusi. Istu sirgelt, jalatallad maas, käed puhkamas põlvedel. Ka seda harjutust võid teha maas rätsepaasendis istudes. Siis pane käed pahkluudele.

Sügavalt sisse hingates vii selg nõgusaks, ava rinnak ja tõsta seda veidi üles. Välja hingates vii selg kumeraks ja lase lõug rinnale vajuda. Kui tunned vajadust, siis võid liikumise tempot ka kiirendada, aga muidu tee seda rahulikult.

Jätka sellist liikumist 3 minutit ja tunned, kuidas selg läheb soojaks ning energiatase tõuseb.

Harjutus 3:

Jätka samast asendist, kus eelmise harjutuse lõpetades oled. Vii käed õlgadele ning jälgi, et selg oleks sirge. Ava rind, vii õlad alla ja siruta küünarnukid kõrvale. Sisse hingates pööra ülakeha vasakule, välja hingates paremale. Lase ka peal vabalt kaasa liikuda. Las liikumine olla hoogne. Pööra täpselt nii palju, kui su selg lubab, kindlasti ära ületa oma valu piiri. Hoia tähelepanu hingamisel ja rütmil ning tee seda 3 minutit.

Seljajooga poosidLõpetuseks istu veel hetke, tunne tänulikkust, et sa tegid täna midagi oma keha heaks. Ütle iseendale: ma olen väärtuslik ja imeline. Ma armastan ennast just sellisena nagu ma olen.