6 põhjust, miks praktiseerida joogat iga päev! 6. apr. 2018 – Posted in: Jooga

Spiritjooga looja ja joogaõpetaja Katrin Kivi toob välja 6 põhjust, miks harrastada joogat iga päev?

Mida tähendab sõna “jooga”?
Sõna “jooga” pärineb sanskriti keelsest sõnast “jugit” ning see tähendab “ühinema” või “liitma”. Mida siis jooga ühendab? Lihtsustatult ühendab jooga sinus füüsilise ja vaimse poole. Kui me jätame vaimse poole kõrvale, siis on jooga vaid võimlemine.

Joogastiile on maalimas mitmeid kuid kõigi eesmärgiks on eluenergia taseme tõstmine, läbi mille mõistad sa paremini kõike oma elu tahke. Jooga kasutegurid hakkavad tööle siis kui sa pühendud. Luues endale igapäevase praktikarutiini, ei pühendu sa joogale vaid iseendale. Aja leidmine ei saa olla kunagi vabandus: mõnikord võib su praktika olla 30 min päikesetervitust, teinekord vaid 10 min meditatsiooni või hoopis 90 min asanaid.

Milleks jooga kasulik on?
1) Sinu füüsiline vorm muutub vatsupidavamaks ja kaunimaks. Jooga asanad töötavad läbi kõik peamised lihasgrupid, lisaks sisemised lihased, milleni sa tavalises trennis ei jõua. Harjutused mõjutavad olulisel määral ka näärmesüsteeme, vereringet, seedesüsteemi ning närvistüsteemi.

2) Muutud teadlikuks oma kehas toimuvast. Sa õpid kuulama oma keha, mida ta Sulle räägib, kus on probleem, millega tegeleda. Väga tihti me lihtsalt ignoreerime oma keha märke. Oma kehaga suheldes suudame ära hoida tõsiseid terviseprobleeme.


3) Tervislik seisund paraneb – juba ainuüksi stressita elamine teeb väga palju Sinu tervisliku seisundi parandamiseks.


4) Õpid kuidas ise suunata energiat oma kehas. Kui sa tunned end mõnikord passiivse ja loiuna, siis on sul olemas tehnika ja abivahendid positiivse energiataseme tõstmiseks.


5) Õpid kontrollima oma meelt. Miljonid mõtted meie peameres tekitavad rahutuks tegeva lainevahu. Kuidas oleks kogeda säravsinist (mõtte)rahu, sügavust ning selgust? Just seda näitab sulle tõeline jooga.


6) Kokkuvõttes muutud õnnelikumaks. Sa leiad kontakti iseendaga. Järjest vähem oled sõltuv ja mõjutatav välistest negatiivsetest teguritest. Sinu enese võimuses on luua omale õnnelik elu.

Kõige olulisem joogapraktika juures on teadlikkus, kohalolu ning protsessi nautimine. Joogat pole mõtet praktiseerida olles mõtetes mõõdunud puhkuse või eesootava õhtusöögi juures. Iga joogaasendit tuleb võtta kui kunsti ning nautida kohalolu. Teadlikkus koos praktikaga loob ühenduse ja sa saad tasapisi vastused küsimusetele: kes ma olen?, mida ma tahan?, mis on õnn?, mis on minu elu eesmärk? Meie sees on peidus tohutu suur maailm ning joogapraktika tehnikad aitavad loori kergitada meie võimsa loova väe eest.