Kuidas valida õigeid joogariideid 13. sept. 2016 – Posted in: Jooga – Tags:

Kuidas valida õigeid joogariideid?

Trennihooaeg on taaskord hoo sisse saanud ning energilisemate treeningstiilide kõrval on suurt populaarsust kogunud ka jooga. Milliseid riideid joogatundi valida, jagab joogaõpetaja ning Spiritjooga brändi eestvedaja Katrin Kivi.

Põhimõtteliselt võib ju öelda, et joogat saab teha nii vanade kulunud dressipükste kui ka ultramoodsate retuusidega. Kuna jooga laiemas tähenduses on kohalolu ja teadlikkus, siis on ka joogariiete valikul oluline tunnetada, mis emotsiooni ja oleku üks või teine riietus tekitab. Sobilik riietus annab joogatunnile väga palju juurde, sest toetab õiget energeetikat.

Miks on õige riietus nii oluline?

Meie väline ja sisemine ilu peaksid olema tasakaalus. Joogatundides keskendume eelkõige sisemusele ja kui väline ilu, st õige ja hea riietus, seda toetab, siis on mõju palju suurem ja kogemus sügavam,” räägib joogaõpetaja Katrin Kivi, kelle joogapraktikast kasvas välja Eestis disainitud ja toodetud joogariideid valmistav bränd Spiritjooga. “Õige joogarõivastus aitab meil luua tasakaalu sisemise ja välise maailma vahel,” lisab ta.

Milline on joogatunni jaoks õige riietus?

Riiete materjal on oluline, sest see peab kokku sobituma joogatunniga. Joogastiile on mitmeid erinevaid, mõned neist aktiivsemad, teised väga meditatiivsed. Esimeste puhul on oluline, et riietus oleks higistamise korral kiirelt kuivav ja juhiks niiskust välja. Selliseid omadusi pakuvad kõrgtehnoloogilised „active wear“ materjalid, mis on küll päritolult tehiskiud, kuid äärmiselt nahasõbralikud ja väga mugavad. Ka Spiritjooga toodab selliseid retuuse ningspordirinnahoidjad. Eriti oluline on ümber püksid joogastiilide puhul, kus tehakse erinevaid kätel- ja pea peal seise.

Retuuse saad vaadata siit

Stiilid, kus higistamist palju pole  ning selle asemel on hoopis rahulikud meditatiivsed poosid, tunneb keha end paremini vabamates ja kukkuvamates rõivastes. “Siis oleks hea, kui riiete kangas oleks naturaalne ja taime-põhine, näiteks orgaaniline puuvill või viskoos,” toob Katrin Kivi välja.

Langevaid pükse saad vaadata siit

Ta lisab, et kuna joogamaailmas on teadlikkusel ja eetikal suur roll, siis peaks iga kandja olema teadlik ka sellest, kus ja kuidas tema joogariided on valminud. “Näiteks meie disainime ja õmbleme kõik Spiritjooga riided Eestis, kasutamata odavat aasia tööjõudu. Lisaks on valitud kangad võimalikult ökoteadlikult ning “Oeco-Tex sertifikaadiga” rõhutab Katrin. Spordiretuuside puhul kasutame kangaid, mille kiud on saadud ümbertöödeldud plastikpudelitest. Sellist kangast kasutades hoiame me loodust ning anname oma panuse tootmise energiakulu vähendamise kui prügi taaskasutuse osas. Retuuside trükimustrid on Spiritjooga enda originaaldisainid ning trükitud ökotundlikult käsitööna Eestis. Võid olla kindel, et sellist teist paari mujalt ei saa 🙂   Puuvillaste kangaste puhul kasutame peamiselt orgaanilist kiudu, et vähendad keemia kasutamist looduses. 

Mida peaks kindlasti vältima?

“Vältima peaks riideid, mis ei sobi kokku sinu eetikaga ning joogastiiliga. Lõpuks taandub kõik valikutele.  Odavam on kindlasti valida masstoodetud suurte brändide toodangut.  Kas sinu sisemine tunnetus on aga rahul teades, et odavat toodet saab toota vaid ebavõrdselt tasustatud Aasia tööjõuga? Kas sind huvitab teadmine, kui mürgised on kangavärvid ning trükitehnoloogia? Igaüks peab ise vastama nendele küsimusetele  ning tunnetuse ise kätte saama, sest inimestele sobivad erinevad asjad,” ütleb Katrin Kivi.