UUDIS: Spiritjooga uued rõivad on valmistatud eukalüptipuust! 15. märts 2018 – Posted in: Jooga

Astusime sammuke veel looduslähedasema elu ja valikute poole! Rõõm ja au on teatada, et meie uued rõivad on tehtud eukalüptipuust.

Tegu on viskoosiliste perekonda kuuluva kangaga, mis on kõige rohkem teada Tencel’i nime all. Kanga õige nimetus on lyocell, Tencel on kõige tuntum Austria bränd, kelle tehases eukalüptipuust hakkemassist ümber töödeldakse. Ka meie kasutame just Tencel-i kangakiudu.

Eukalüptist tehtud kangad muutuvad üha populaarsemaks tänu selle keskkonnasõbralikule tootmisprotsessile ja võrratult pehmele kangale.

Kangas läbib sarnased tootmisprotsessid nagu poolnaturaalsed kangad, näiteks bambus-viskoos, kuid Tenceli protsess on veelgi keskkonnasõbralikum. Ainuke keemia, mida kogu puidust-kangani protsessi jooksul kasutatakse, on mitte-toksiline lahusti, mis võimaldab seda sama lahust kasutada 99% uuesti. Nii on keskkonnale mõju minimaalne ja vee ning energia säilitamine päris suur. Lahus on mittetoksiline ja sellele on oma “ohutus”-hinnangu andnud ka MSDS (Material Safety Data Sheet). 99% lahusest on taastatav ja taaskasutatav, ka seeläbi on tegemist loodussõbraliku tehnoloogiaga.

See viskoosi-sarnane kangas on keskkonnasõbralik, sest seda saab ümber töödelda ja materjal ise on biolagunev, tekitamata jäätmeid. Nii on toime keskkonnale veelgi madalam!

Tencel ise on unikaalne ja naturaalne materjal, millel on kõrged kvaliteediomadused. See on pehmem kui siid, imavam kui puuvill, jahedam kui linane ja näeb elegantne välja. Nii et ökofilosoofia on täielikult täidetud!

Tencel kanga omadused:

  1. Juhib niiskust ja hoiab keha kuivana. See kogub niiskust lausa 50% rohkem kui puuvill. Kanga loomulik temperatuuri reguleeriv omadus hoiab keha kuumas jahedana ja annab jahedas soojust, olles äärmiselt hingav.

  2. Antibakteriaalne, sest niiskus kogutakse kangasse ja viiakse nahast eemale. Tänu sellele ei ole bakteritel kohta ega ruumi paljunemiseks. Lisaks ei hakka kangas ebameeldivalt lõhnama.

  3. Eriti sile ja õrn kiud. Meeldiv kokkupuutes nahaga. See ei aja sügelema ja sobib eriti hästi ka allergikutele.

  4. Valmistatud orgaaniliselt kasvatatud eukalüptist ja puidust. Keskkonnasõbralik ning eetiline. Eukalüptipuud kasvavad tagasi ruttu, vajavad kasvamiseks vähe vett ja neile sobib maa, mis põllumajanduseks kõlbulik ei ole.

  5. Tenceli hingav kiud sobib hästi sportimiseks.

  6. Suur värvipüsivus, kangas ei kulu ega tuhmu nii kiiresti kui teised keskkonnasõbralikud kangad.